Δεν τα κατάφερε η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού στον πρώτο της αγώνα για τις θέσεις 3-4 και ηττήθηκε από την ανώτερη Σαλαμίνα με 3-1 στο κλειστό του Μετς στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα.

Πλέον, το αβαντάζ περνάει στην ομάδα του Διονύση Νικολακόπουλου που θα προσπαθήσει να κάνει το 2-0 στον δεύτερο αγώνα στο κλειστό “Νίκος Γραμματικός”.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 16′ με τον Τάνκα και το 1-0 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε και ισοφάρισε στο 22′ με τον Κατεβτσιάν όμως δύο λεπτά αργότερα η Σαλαμίνα έκανε το 2-1 με τον Θανασάι.

Παρά τις προσπάθειες για ισοφάρισε για την ομάδα του Γιάννη Ζιάβα τελικά οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη στο 33′, κάνοντας το τελικό 3-1 με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Τάνκα.