Το έχουμε ξαναγράψει ότι η φετινή Σαλαμίνα θα κάνει ζημιές σε όποιον την υποτιμήσει και έχει βάλει ψηλά τον πήχη των προσδοκιών.

Η ομάδα του Χαράλαμπου Συντζανάκη, μετά το 8-1 απέναντι στο Φάληρο, κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία από τον Παναθηναϊκό, ο οποίος κατέβηκε στον αγώνα με αποστολή ανάγκης (6 παίκτες και 2 τερματοφύλακες) εξαιτίας των κρουσμάτων κορονοϊού, στο κλειστό “Νίκος Γραμματικός” σε εξ αναβολής αγώνα για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League. Το τελικό 3-3 αποτέλεσε την πρώτη γκέλα για το συγκρότημα του Χάρη Γράψα.

Τρομερή εμφάνιση από τον Κανέλλο για τους γηπεδούχους, πετυχαίνοντας χατ τρικ, ενώ στον αντίποδα για το τριφύλλι σημείωσε δυο γκολ ο Παπακώστας και ένα ο Κατεβτσιάν.

Το πρώτο δεκάλεπτο έφυγε χωρίς να σημειωθεί κάποιο γκολ, με τον Παπακώστα να ανοίγει το σκορ για τους πράσινους στο 13′, ενώ πέντε λεπτά ισοφάρισε ο Κανέλλος. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κατεβτσιάν έκανε το 1-2, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο πρώτο λεπτό του β’ μέρους, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, με τον Παπακώστα να βάζει και πάλι μπροστά τον Παναθηναϊκό στο 33′. Και εκεί που οι φιλοξενούμενοι πίστευαν ότι θα πάρουν το τρίποντο, ο Κανέλλος πέτυχε το τρίτο του γκολ με εξαιρετικό τελείωσε 2 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

Ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα για τη Σαλαμίνα που έφτασε τους τέσσερις βαθμούς, ενώ το τριφύλλι έφτασε τους δέκα και πέρασε στην δεύτερη θέση, στο μείον δυο από την πρωτοπόρο ΑΕΚ.