Μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ανδρών πανηγύρισε ο Πήγασος Αγίας Παρασκευής, ο οποίος απέκλεισε την Σαλαμίνα το βράδυ της Τετάρτης με 5-3. Επόμενος αντίπαλος θα είναι ο Δούκας.

Η ομάδα του Διονύση Νικολακόπουλου προηγήθηκε στο σκορ, όμως οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και πέρασαν μπροστά με 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νησιώτες με δύο γκολ έκαναν το 3-2, αλλά οι παίκτες του Αυγουστίνου Κάτσαρη κατάφεραν να φέρουν τούμπα το ματς. Προηγήθηκαν 4-3, η Σαλαμίνα έπαιξε με πέμπτο παίκτη για τα τελευταία 5-6 λεπτά και εκεί δέχθηκε και πέμπτο γκολ με μακρινό βολέ του τερματοφύλακα Μοιρώτσου.

Δύο γκολ έβαλε ο Ψαρούλης Γ. (29′, 33′) για τον Πήγασο και από ένα οι Κοκκινίδης (2′), Παναγόπουλος (10′) και Μοιρώτσος (39′). Στον αντίποδα σκόραραν οι Χατζηφωτίου (1′), Τάνκας (23′) και Σινομάτι (26′).

Να τονιστεί πως πριν μερικά 24ωρα ο Παναθηναϊκός απέκλεισε τον Κορυδαλλό σε ένα συγκλονιστικό ματς με 5-4 στην παράταση στο κλειστό του Μετς και θα ανταμώσει με το Νέο Ικόνιο.