Η Εθνική ήρθε ισόπαλη με σκορ 2-2 απέναντι στην Κύπρο, για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική του Main Round στο UEFA Futsal Euro U19, στο Pavilhão Municipal της Vila do Conde.

Το σκορ για την γαλανόλευκη άνοιξε ο Μανώλης Τσέπας μόλις στο 6ο λεπτό μετά από ασίστ του Πασσαλή, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε με σουτ ο Δημήτρης Σούλης που αξιοποίησε την πάσα του Αυλωνίτη στο 25ο λεπτό.

Η Κύπρος κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν το φινάλε με 2 γκολ στο τελευταίο λεπτό, σε διάστημα μόλις 30 δευτερολέπτων, με 2 γκολ του Χρυσόστομου Κωνσταντίνου.

Ο αγώνας αυτός ήταν ο τελευταίος στη διοργάνωση και για τις δύο ομάδες που έμειναν εκτός συνέχειας. Η Εθνική μας συγκέντρωσε δύο βαθμούς, ενώ έναν μάζεψε η ομάδα της Μεγαλονήσου.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, η οικοδέσποινα Πορτογαλία επιβλήθηκε 5-3 της Τσεχίας και τερμάτισε πρώτη με εννέα βαθμούς έναντι τεσσάρων της αντιπάλου της.

Ελλάδα: Κανέλλος, Κωστάκης, Πασσάλης, Παπαδόπουλος, Τσέπας (Αρχική πεντάδα)