Το Φάληρο πανηγύρισε ένα σπουδαίο διπλό επί του Ηνίοχου στο κλειστό Αντώνης Φώτσης στα Ιλίσια στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Stoiximan Futsal Super League με 4-3 και έφτασε τους 13 βαθμούς, έναν περισσότερο από την Κόμπρα που θα έπαιζε στην Πολιτεία, με τον Παναθηναϊκό, ενώ οι γαλάζιοι έμειναν στους πέντε βαθμούς.

Το ματς ήταν πολύ κρίσιμο για τους γηπεδούχους, ώστε να αποσπαστούν τέσσερις βαθμούς από τον ουραγό Πήγασο Αγίας Παρασκευής, έστω και με ματς περισσότερο. Δεν κατάφεραν πάρουν τουλάχιστον την ισοπαλία, αν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες στον αγώνα κόντρα σε μια καλοδουλεμένη ομάδα όπως είναι αυτή του Δημήτρη Πολποτίνη. Λείπει η αυτοπεποίθηση και το καθαρό μυαλό στον Ηνίοχο, ο οποίος παίζει υπό καθεστώς πίεσης σε κάθε ματς.

Ο Κοντός μόλις στο 2′ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Χριστόπουλο να ισοφαρίζει για την ομάδα του Σταύρου Μαυράκη. Το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους, με τον Σινομάτι να κάνει το 3-1 με δυο δικά του γκολ στο 22′ και στο 29′, ενώ οι γηπεδούχοι έπαιξαν με πέμπτο παίκτη στα τελευταία οκτώ λεπτά, ώστε να αντιστρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα.

Ο Γκιζγκιζγιάν στο 33′ έπειτα από κλέψιμο έγραψε το 4-1 σε άδειο τέρμα, δυο λεπτά μετά ο Χριστόπουλος πέτυχε το δεύτερό του γκολ και της ομάδας του, για να διαμορφώσει ο Μπεγκάι το τελικό 4-3. Η νίκη κατέληξε στο δυνατό φέτος Φάληρο, το οποίο ήταν πιο αποτελεσματικό και ψύχραιμο τις κρίσιμες στιγμές σε σχέση με τον Ηνίοχο, ο οποίος θα τα δώσει όλα στα εναπομείναντα ματς για να σώσει την παρτίδα και να μείνει στα μεγάλα σαλόνια.