Τους 32 βαθμούς έφτασε στο πρωτάθλημα η Κόμπρα μετά τη νίκη της με 6-3 απέναντι στην Υπεροχή Τρικάλων στο Κατσιμήδειο για την προτελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος. Στους εννέα έμειναν οι προτελευταίοι Θεσσαλοί.

Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε στο σκορ με τον Λάμπουρα, αλλά στο ημίχρονο η ομάδα του Βύρωνα είχε φέρει τούμπα τον αγώνα. Το 2-1 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι του Χάρη Γράψα ήταν καλύτεροι, πέτυχαν τέσσερα γκολ και έφτασαν δίκαια στο τρίποντο με κορυφαίο τον Παντελάτο, ο οποίος σημείωσε χατ τρικ.

Οι Τσαρέλας και Χριστοδούλου πέτυχαν τα άλλα δύο γκολ της Υπεροχής, ενώ για την Κόμπρα – πέρα από τον Παντελάτο – έβαλαν από ένα γκολ οι Λορέντζο, Κατσούλας και Κουτσογιάννης.