Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα επέστρεψε η ΑΕΚ μετά τη νίκη της με 9-2 στο κλειστό του Εσπέρου απέναντι στην ουραγό Καλλιθέα σε εξ αναβολής αγώνα για τη Stoiximan.gr Futsal Super League.

Η Ένωση ήταν καλύτερη από το πρώτο λεπτό και κατάφερε να νικήσει χωρίς να συναντήσει μεγάλη δυσκολία από την ομάδα των Νοτίων Προαστίων, η οποία θα επικεντρωθεί σε άλλα ματς για να διεκδικήσει βαθμό ή βαθμούς. Έμεινε στους τέσσερις και ισοβαθμεί με το νεοφώτιστο Ρέθυμνο, ενώ η ΑΕΚ έχει 36 και είναι στο +1 από τον Δούκα.

O Ασημακόπουλος στο 5′ άνοιξε το σκορ, για να έρθει η απάντηση έξι λεπτά μετά για την Καλλιθέα. Οι Δελλαπόρτας, Γούσης και Χατζηφωτίου έδωσαν… αέρα τριών τερμάτων στην Ένωση, για να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος με 2-4. Η Ένωση είχε μαξιλαράκι ασφαλείας, αλλά η Καλλιθέα το πάλευε όσο μπορούσε.

Το δεύτερο μέρος ήταν μονόλογος για την ΑΕΚ, που σκόραρε πέντε αναπάντητα γκολ και έφτασε εύκολα στο τρίποντο. Βέβαια, το πρώτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε το αποτέλεσμα, με τα τέρματα να σημειώνονται από το 32′ ως το 39′ με τους Δελλαπόρτα, Παπαδόπουλο, Καρύδα και Ντάτη (δυο γκολ).