Ο Μινώταυρος δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στη Σαλαμίνα, η λευκή ισοπαλία παρέμενε για 17 λεπτά, οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί, αλλά εντέλει η ομάδα του Ταύρου έφτασε στο β’ μέρος στο άνετο τρίποντο (0-5) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Futsal Super League.

O Mινώταυρος που ξεκίνησε το πρωτάθλημα με δυο “Χ” απέναντι σε Δούκα (2-2) και Παναθηναϊκό (9-9), νίκησε τον Ηνίοχο εκτός (4-5) και ηττήθηκε μονάχα από την ΑΕΚ στο Καματερό (7-1), επέστρεψε με δεύτερο σερί νικηφόρο αποτέλεσμα μετά το 8-4 με την Καλλιθέα και δείχνει πως φέτος διαθέτει ένα αξιοζήλευτο σύνολο, ικανό για ζημιές και για πορεία πρωταγωνιστική.

Στο αμιγές αγωνιστικό κομμάτι, ο Κουνίδης στο 17′ άνοιξε το σκορ για το Μινώταυρο, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους και τους νησιώτες να ελπίζουν στο δεύτερο για κάτι καλύτερο. Ο Τζεμανάκης στο 24′ και στο 30′ έφερε την διαφορά στα τρία γκολ, ενώ ο Τσέβης στο 32′ και ο Ασημακόπουλος στο 36′ διαμόρφωσαν το τελικό 0-5!

Η Σαλαμίνα έχει μεταπτώσεις στην απόδοσή της και στόχος της είναι η εξασφάλιση της παραμονής στη μεγάλη κατηγορία και την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο. Σε πέντε αγώνες έχει τρεις βαθμούς (μια νίκη και τέσσερις ήττες), ενώ έχει να δώσει και έναν εξ αναβολής εντός έδρας αγώνα με την Καλλιθέα που δεν έγινε λόγω καιρού.