Με 10-2 επιβλήθηκε η ΑΕΚ της Λάρισας στο κλειστό του Καματερού στον πρώτο και τελευταίο μεταξύ τους προημιτελικό για την Stoiximan Futsal Super League. H Ένωση προκρίθηκε με 3-0 στις νίκες στην 4άδα του Πρωταθλήματος, καθώς μετέφερε τις δύο νίκες της κανονικής διάρκειας και θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Αθήνα ’90 – Σαλαμίνα.

Η ομάδα του Άγγελου Εμμανουηλίδη άνοιξε το σκορ με τον Καρύδα, με τη Λάρισα να ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Τσιρογιάννη. Ακολούθησε νέο τέρμα από τον Καρύδα, με την ΑΕΚ να ανεβάζει ρυθμούς και να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ντάτης πέτυχε δύο διαδοχικά γκολ και ο Δελλαπόρτας σκόραρε για το 5-1 του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, ο κόουτς της Ένωσης έκανε αλλαγές και δοκιμές, αλλά η ομάδα του συνέχισε να αποδίδει καλό ποδόσφαιρο. Τα πέντε γκολ της ΑΕΚ στο δεύτερο 20λεπτο σημείωσαν οι Μάνος, Γούσης εις διπλούν, Αδαμόπουλος και Βούλετιτς, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο φινάλε σε 10-2 με σκόρερ τον Δημόλιο.

Η Λάρισα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην φετινή αγωνιστική περίοδο, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις. Ο κόσμος έδωσε βροντερό παρών σε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια της και είναι μια ομάδα – κόσμημα για το πρωτάθλημα. Αν μη τι άλλο, η παρουσία της ήταν πολύ καλή και άπαντες είναι άξιοι συγχαρητηρίων.