Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε η Σαλαμίνα από το κλειστό του Αγίου Θωμά απέναντι στην ΑΕΛ για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League, φτάνοντας τους 42 βαθμούς και παραμένοντας στην 5η θέση, πίσω από τον Παναθηναϊκό. Στους 16 έμεινε η ομάδα του θεσσαλικού Κάμπου που κοιτάζει τα playouts.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7′ με τον Θανασάι και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα. Στο 18′ οι νησιώτες πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Χατζηφωτίου, με το 2-1 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, η ομάδα του Διονύση Νικολακόπουλου είχε ένα ξέσπασμα και προηγήθηκε με 5-1, σκοράροντας στο 23′ με τον Πασσαλή, στο 26′ με τον Ελευσινιώτη και στο 31′ εκ νέου με τον Θανασάι.

Η ΑΕΛ μείωσε σε 5-3 με γκολ στο 36′ και στο 37′, για να πετύχει έκτο γκολ η Σαλαμίνα στο 38′ με τον Πασσαλή, το δεύτερό του στον αγώνα. Οι βυσσινί μείωσαν απλά για το τελικό 6-4 στο 39′. Ξεχώρισε ο Καραμπίνας για την γηπεδούχο ομάδα, σημειώνοντας χατ τρικ.