Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε της Σαλαμίνας με 5-1 σε ένα ματς που είχε διακοπεί λόγω επεισοδίων στο κλειστό του Μετς και μάχεται για την τρίτη θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος της Stoiximan Futsal Super League.

Το τριφύλλι είχε βάλει τις βάσεις για το τρίποντο, καθώς στη διακοπή ήταν μπροστά στο σκορ με 3-0 (Καραβίδας, Ποσίνκοβιτς, Κρασώνης).

Ο αγώνας ξεκίνησε από το 18′ με αυτό το σκορ και δεν άλλαξε τίποτα στο σκορ μέχρι το 36′. Σε αυτό το χρονικό σημείο, ο Σταυρακόπουλος έκανε το 4-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα η Σαλαμίνα μείωσε σε 4-1 με τον Ασσλάνι.

Το τελικό 5-1 για την ομάδα του Γιάννη Ζιάβα διαμόρφωσε στην επόμενη φάση ο Σταυρακόπουλος και πάλι, σφραγίζοντας την πράσινη νίκη στο άδειο λόγω τιμωρίας κλειστό του Μετς.

Οι πράσινοι έφτασαν τους 44 βαθμούς και είναι στο -1 από την τρίτη Αθήνα ’90. Στους 39 βαθμούς έμειναν οι νησιώτες του Διονύση Νικολακόπουλου.