Όπως αναμενόταν, ο Παναθηναϊκός ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Υπεροχής Τρικάλων με 9-2 στο Κατσιμήδειο για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League, φτάνοντας τους 37 βαθμούς έναντι εννέα των προτελευταίων Θεσσαλών.

Οι πράσινοι του Γιάννη Ζιάβα προηγήθηκαν με τον Αυλωνίτη στο ξεκίνημα του αγώνα με εκτέλεση φάουλ, ενώ μπήκε δεύτερο γρήγορο γκολ με τον Παπακώστα για το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου. Τα πολλά γκολ μπήκαν στο δεύτερο 20λεπτο.

Ο Κωστάκης μείωσε για τους νεοφώτιστους γηπεδούχους, προτού αναλάβει δράση ο Κρασώνης για το 3-1. Ο Αυλωνίτης έκανε το 4-1, προτού πετύχει ακόμα δύο τέρματα ο Κρασώνης. Ο Μαρούδας μείωσε σε 6-2, αλλά οι πράσινοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα.

Η Υπεροχή έβαλε πέμπτο παίκτη και ο Αυλωνίτης το εκμεταλλεύτηκε για το 7-2, έβαλε και το 8ο γκολ του τριφυλλιού, με τον Παπακώστα επίσης σε άδειο τέρμα να σημειώνει το τελευταίο γκολ της αναμέτρησης. Δίκαιη η νίκη για τον Παναθηναϊκό απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο.