Ισόπαλο με σκορ 4-4 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στο Νέο Ικόνιο και τον Πήγασο Αγίας Παρασκευής στο κλειστό του Περάματος για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League. Στους 37 βαθμούς ανέβηκε η ομάδα του Χαράλαμπου Συντζανάκη και στους 23 αυτή του Αυγουστίνου Κάτσαρη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κοκκινίδη, για να το γυρίσουν οι γηπεδούχοι και να προηγηθούν 2-1. Νέα απάντηση με ανατροπή από τον Πήγασο με τέρματα του Γιαννόπουλου Π., ενώ ο Κοκκινίδης έκανε το 4-2 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, με το Ικόνιο να ισοφαρίζει τελικά σε 4-4. Ο Μοιρώτσος απέκρουσε και δεκάμετρο πέναλτι για λογαριασμό του Πηγάσου. Οι Χονδρουδάκης Π., Χονδρουδάκης Γ., Κετίκογλου και Γιαλίδης σημείωσαν τα γκολ των γηπεδούχων.