Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε το Νέο Ικόνιο έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές στη Stoiximan Futsal Super League, επικρατώντας με 5-2 του Ηνίοχου στο κλειστό του Εσπέρου στην Καλλιθέα. Οι φιλοξενούμενοι μετρούν πλέον τέσσερις βαθμούς, ενώ οι γαλάζιοι ακόμα δεν έχουν καταφέρει να πάρουν πόντο και είναι στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Σταύρου Μαυράκη που ψάχνει ακόμα τα πατήματά της και προσπαθεί να βελτιωθεί παιχνίδι με το παιχνίδι, μπήκε πολύ καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Αντωνάκα και Μαυράκη. Μέχρι το 15′ είχε καλύτερη εικόνα και ήταν δίκαια μπροστά στο σκορ. Μια γκολάρα του Γκεγκάι και ένα τέρμα του Ζαρίφη έφεραν το 2-2 του ημιχρόνου και στο δεύτερο το Ικόνιο  κυριάρχησε και έφτασε στην δίκαιη επικράτηση.

Ο Α. Κοντογεώργης βρήκε δυο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα και άλλη μια ο Δ. Κοντογεώργης. Η ομάδα των Καρασάββα-Ζάχου πήρε τη νίκη, την οποία θα μπορούσε να έχει γευτεί από το προηγούμενο ματς, αλλά ισοφαρίστηκε πέντε δευτερόλεπτα πριν το τέλος από τον Παούρη του Παναθηναϊκού. Το Ικόνιο δείχνει να βελτιώνεται, με στόχο να έχει μια εικόνα ανάλογη της περσινής που τρέλανε όλο τον φουτσαλικό κόσμο.

Όσο για τον Ηνίοχο, είναι σε μια μεταβατική περίοδο και προσπαθεί να σταθεί ανταγωνιστικός. Ακόμα δεν έχει καταφέρει να δείξει σε διάρκεια όλα εκείνα που δουλεύει, αλλά οι άνθρωποί του ελπίζουν πως η ομάδα θα μπορέσει να βελτιωθεί και να πετύχει τον στόχο της παραμονής που είναι και το ζητούμενο.