Η Σαλαμίνα πήρε την πρόκριση για τους “16” του Κυπέλλου Ανδρών, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Πήγασο Αγίας Παρασκευής. Το ματς με την ΑΕΛ Futsal στο “Νίκος Γραμματικός” δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική, με τους γηπεδούχους να φτάνουν εύκολα στη νίκη με 8-1.

Ο Πασσαλής στο 3′ με αυτογκόλ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του θεσσαλικού Κάμπου, αλλά από ‘κει και πέρα οι νησιώτες του Διονύση Νικολακόπουλου επέβαλλαν τον ρυθμό τους και έφτασαν άνετα στην πρόκριση.

Μέχρι το ημίχρονο το σκορ ήταν ήδη 4-1 για τη Σαλαμίνα, η οποία συνέχισε στον ίδιο ρυθμό στο δεύτερο 20λεπτο, πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Ο Τάνκας πέτυχε δύο γκολ, άλλα τόσα ο Θανασάι και από ένα τέρμα σημείωσαν οι Χατζηφωτίου, Ασλάνι, Φράττης και Σινομάτι.