Την 7η νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής πανηγύρισε το Ρέθυμνο. Θύμα του αυτή την φορά έπεσε η ομάδα του Καλαμακίου-Αλίμου με σκορ 19-4 και συνεχίζει να προελαύνει στη μάχη της ανόδου στη μεγάλη κατηγορία.

Οι Κρητικοί κλείδωσαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν με 11-3, με αποτέλεσμα το δεύτερο 20λεπτο να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα όσον αφορά στον τελικό νικητή, όμως το Ρέθυμνο δεν σταμάτησε να σκοράρει!

Τρομερή εμφάνιση από τον Μερκούρη, ο οποίος πέτυχε οκτώ τέρματα (3, 5, 9, 16, 18, 27, 28, 31), χατ τρικ έκανε ο Κυριακόπουλος (25, 31, 32), δυο τέρματα σημείωσε ο Μπραχιμάι (17, 34) και από ένα οι Γκιοργκίεβ (8′), Πατηταράς (11′), Μάκινεν (14′), Αγορίτσας (16′) και Παπαδάκης (33′). Ένα αυτογκόλ είχε ο Ασημακόπουλος (2′) υπέρ του Ρεθύμνου.

Η ΑΕ Καλαμακίου-Αλίμου είχε μοναδικό σκόρερ τον Βαρβαγιάννη, ο οποίος σημείωσε τέσσερα τέρματα (6, 11, 12, 24), πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση.

ΕΚΑΝΕ ΣΕΦΤΕ Η ΣΑΜΟΣ

Επίσης, μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Σάμος κόντρα στον (ελλιπέστατο) Διογένη Ολυμπιακού Χωριού με 3-2, κάνοντας σεφτέ στα τρίποντα στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Ο Γεροντής άνοιξε το σκορ για τους νησιώτες, για να έρθει η ισοφάριση με αυτογκόλ του Τσέτσου. To 1-1 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Οι άνθρωποι της Σάμου ζήτησαν ένα μεγάλο συγγνώμη από τα παιδιά του Διογένη για τις τρύπες που είχε η σκεπή στο κλειστό γυμναστήριο και είχε γεμίσει το παρκέ σε αρκετά σημεία νερό.

Ο Γεροντής πέτυχε δυο ακόμη γκολ για το 3-1, με τον Αναστασιάδη να μειώνει στο τέλος για τον αξιόμαχο Διογένη στο τελικό 3-2.