Ο Πήγασος Αγίας Παρασκευής έγραψε ιστορία, πανηγυρίζοντας την πρώτη νίκη του στη μεγάλη κατηγορία. Η ομάδα του Αυγουστίνου Κάτσαρη επικράτησε με 5-3 του τυπικά γηπεδούχου Ηνίοχου και πήρε το πρώτο της τρίποντο στη φετινή Stoiximan Futsal Super League. Όσο για την ομάδα του Σταύρου Μαυράκη, παραμένει χωρίς πόντο ύστερα από τρεις αγωνιστικές.

Ο Σουλής άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό για τον Πήγασο, αιφνιδιάζοντας τους γαλάζιους. Πάντως, η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 8′ ο Χουχούμης έκανε το 1-1. Λίγα λεπτά πριν πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, ο Νογκάρο έβαλε ξανά μπροστά τους νεοφώτιστους, γράφοντας το 2-1.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου 20λεπτου, ο Τσιακαλάκης έκανε το 3-1 για τον Πήγασο, για να μειώσει ο Θεοδωρόπουλος πέντε λεπτά αργότερα. Την… σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Παπαδόπουλος, ο οποίος με δυο δικά του τέρματα στο 30′ και το 33′ έδωσε αέρα τριών τερμάτων στον Πήγασο.

Ο Ηνίοχος έπαιξε με πέμπτο παίκτη, καθώς πλέον έπρεπε να ρισκάρει, μιας και ήταν πίσω στο σκορ με τέτοια διαφορά. Το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει σε 5-3 με τον Μαυράκη και αυτό έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης που έκλεισε το πρόγραμμα της αγωνιστικής.

Εκτός ρυθμού ήταν στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού ο Ηνίοχος, δέχτηκε τέρματα από έλλειψη αμυντικής συγκέντρωσης και η ομάδα οφείλει να βρει γρήγορα την δύναμη να σταθεί στα πόδια της και να μπαίνει πνευματικά και αγωνιστικά πιο έτοιμη στα παιχνίδια. Χρειάζεται υπομονή και δουλειά σε πολλούς τομείς.