Ανώτερος ο Δούκας στο κλειστό της Πολιτείας, πήρε το ντέρμπι με αντίπαλο την Αθήνα ’90 με 6-2 για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League και έφτασε τους 59 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Όσο για το καλτσέτο έμεινε στους 44 βαθμούς και είναι τρίτο, με αποτέλεσμα το συναπάντημα των δύο ομάδων στα playoffs να είναι πολύ πιθανό σενάριο.

Οι μπλε, με τον Σεΐτι να πετυχαίνει χατ τρικ στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν με 4-1 στο 20λεπτο και έβαλαν γερές βάσεις για το τρίποντο. Όσο για τους γηπεδούχους, δεν κατάφεραν να είναι όσο ανταγωνιστικοί έχουν αποδείξει ότι μπορούν να είναι και μοιραία γνώρισαν την ήττα.

Ο Σείτι στο 6′ και στο 10′ έκανε το 2-0 για την ομάδα του Γιάννη Μοστριού, ενώ στο 11′ ο Ντα Σίλβα πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του. Στο 17′ ξανά ο Σεΐτι βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, προτού μειώσει ο Ντάρλας ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα.

Στο 21′ ο Μπιέλ πέτυχε το πέμπτο γκολ του Δούκα, ενώ ο Καπαλόνγκα σημείωσε το έκτο τέρμα του ΑΣΕΔ. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Απόστολου Μπελτσίδη, ήταν να μειώσει στο 38′ σε 6-2 με τον Κατσαούνο, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.