Η Λάρισα μπορεί να είναι νεοφώτιστη στο πρωτάθλημα της Stoiximan Futsal Super League, αλλά έχει φανερώσει μια απίστευτη δυναμική και έχει βάλει τον πήχη ψηλά από την πρώτη της σεζόν στα μεγάλα σαλόνια.

Η ομάδα του θεσσαλικού Κάμπου πανηγύρισε ένα τεράστιο διπλό με 4-3 στο κλειστό “Νίκος Γραμματικός” απέναντι στη Σαλαμίνα και έφτασε τους 17 βαθμούς έπειτα από 16 αγωνιστικές, τέσσερις λιγότερους από τους νησιώτες.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ και το 1-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους. Στο β’ μέρος, η Λάρισα ισοφάρισε, η Σαλαμίνα προηγήθηκε ξανά, για να φέρουν… τούμπα το το ματς οι φιλοξενούμενοι, εκμεταλλευόμενοι και το ότι έπαιζαν με παίκτη παραπάνω εξαιτίας κόκκινης.

Νέα ισοπαλία στη συνέχεια, για να έρθει το τέταρτο γκολ της Λάρισας δύο λεπτά πριν το φινάλε και το 4-3 έμεινε ως το τέλος. Στο πρώτο μέρος, η ομάδα του Διονύση Νικολακόπουλου είχε τον έλεγχο, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, αλλά το σκηνικό άλλαξε άρδην στο δεύτερο 20λεπτο.

Ο Τάνκα ήταν ο παίκτης που ξεχώρισε για τη Σαλαμίνα, σημειώνοντας και τα τρία γκολ της ομάδας του, ενώ στον αντίποδα για τη Λάρισα σκόραραν οι Μαυρομάτης, Λιλολάρι, Τσιρογιάννης και Γκατζούλης.