Μια ομάδα που εντάχθηκε στην οικογένεια της σάλας το 2014, θα βρίσκεται και πάλι στα “μεγάλα σαλόνια”. Η Κόμπρα επέστρεψε στη Superleague και αυτή την φορά θέλει να παραμείνει. Το 3-1 απέναντι στην Αναγέννηση Θρακομακεδόνων εκτός έδρας με ανατροπή, έφερε την πρώτη θέση στο μίνι τουρνουά ανόδου της Β’ Εθνικής.

Η ομάδα του Κίμωνα Αναστασίου ήθελε μόνο τη νίκη, ώστε να μην επιτρέψει στον Υπερίωνα να της πάρει τη θέση ανόδου. Όπερ και εγένετο, λοιπόν, με την Κόμπρα να περνάει από την έδρα της Αναγέννησης και να πανηγυρίζει μια πολύ μεγάλη επιτυχία. Η επιστροφή στη μεγάλη κατηγορία είναι πολύ σπουδαίο επίτευγμα.

Στο αγωνιστικό σκέλος, η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ στο 11′ με τον Ανδριανό, με το 1-0 να “σφραγίζει” τις προσπάθειες των ομάδων στο πρώτο 20λεπτο. Η επανάληψη ήταν μια διαφορετική υπόθεση, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τα ηνία και να φέρνουν… τούμπα το ματς, σκοράροντας τρεις φορές.

Στο 5ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ήρθε η ισοφάριση με τον Λιαρόπουλο, για να έρθει ο Καραγιώργος να σημειώσει άλλα δυο τέρματα στο 32′ και στο 40′ και να χαρίσει τη νίκη-άνοδο στην Κόμπρα.