Εντυπωσιακός ήταν για ακόμα μια φορά ο Δούκας, ο οποίος ολοκλήρωσε την κορυφαία κανονική περίοδο της ιστορίας του, με πρώτη θέση, 17 νίκες και αήττητο. Οι μπλε τερμάτισαν στην κορυφή με 52 βαθμούς και κοιτάζουν τα playoffs, όπου στόχος φυσικά δεν είναι άλλος από τον τίτλο και η διατήρηση των κεκτημένων.

Για την 18η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League, η ομάδα του Γιάννη Μοστριού επιβλήθηκε με το εμφατικό 15-2 της Σαλαμίνας στο “Νίκος Γραμματικός”. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 3-0, οι νησιώτες μείωσαν, για να ακολουθήσουν τέσσερα γκολ για το 7-1 του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, το σκορ ανέβηκε στα επίπεδα του 14-1, με τον Δούκα να συνεχίζει να πατάει το γκάζι και να μην το αφήνει, για να έρθει δεύτερο τέρμα για τη Σαλαμίνα και ακόμη ένα τελευταίο για τον ΑΣΕΔ. Η ομάδα του Διονύση Νικολακόπουλου έμεινε στους 24 βαθμούς και περιμένει την θέση που θα τερματίσει στον πίνακα.

Δύο γκολ έβαλε ο Τάνκα για τη Σαλαμίνα και για τον Δούκα τον δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε ο Φουμάσα τέσσερις φορές, τρεις ο Βινίσιους, δύο ο Κονδυλάτος και από μια οι Τσίνας, Περέιρα, Σταυρακόπουλος, Κοντογεώργης και Σεΐτι. Παράλληλα, ένα αυτογκόλ σημείωσε ο Πασσαλής.