Στη μάχη των δύο νεοφώτιστων στο Κατσιμήδειο, της Υπεροχής Τρικάλων και των Τραχώνων Αλίμου, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που επικράτησαν με 3-2 και πήραν τεράστιας σημασίας νίκη στη μάχη για την παραμονή στη Stoiximan Futsal Super League.

Οι Θεσσαλοί έφτασαν τους εννέα βαθμούς και απομακρύνθηκαν από την τελευταία Λαμία, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 11 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε ο Μαρούδας δύο λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου, όταν γύρισε υπέροχα το κορμί τους ως πίβοτ και με το δεξί έστειλε τη μπάλα στην απέναντι γωνία για το 1-0, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Ο Χριστόπουλος με εκπληκτικό σουτ ισοφάρισε 13 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα για τους Τράχωνες, με τον Κωστάκη να βάζει μπροστά τους Θεσσαλούς με ωραίο ενέργεια και τελείωμα με το δεξί.

Τα δύο τελευταία γκολ μπήκαν με δεκάμετρα πέναλτι. Αρχικά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Φαναρά και ο Κωστάκης έγραψε το 3-2, το οποίο έμελλε να μείνει ως το φινάλε της σπουδαίας αυτής αναμέτρησης για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.