Με αρκετές απουσίες παρατάχθηκε το Ρέθυμνο στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ηνίοχο στα Ιλίσια, το οποίο βρήκε νικήτρια την ομάδα του Γιάννη Μοστριού με 14-0 για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League.

Οι γηπεδούχοι ήταν εμφανώς ανώτεροι και δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου να πάρουν το τρίποντο, το οποίο είχαν μεγάλη ανάγκη μετά τα αποτυχημένα αποτελέσματα απέναντι σε Ερμή Ζωγράφου και Κόμπρα. Ήταν τρίποντο-ανάσα ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος, ενώ οι Κρητικοί έχουν “κυκλώσει” άλλα παιχνίδια στα οποία θα διεκδικήσουν βαθμό ή βαθμούς.

Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Μάντης άνοιξε το σκορ για τον Ηνίοχο, που στο 11′ πέτυχε άλλα δυο τέρματα με τους Μάντη και Μπάτσα αντίστοιχα. Τρία λεπτά μετά, οι γαλάζιοι σημείωσαν και τέταρτο γκολ με τον Χουχούμη, ο οποίος στο επόμενο λεπτό έκανε και το 5-0 που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μπεγκάι σκόραρε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου για τον Ηνίοχο, για να πάρει σειρά ο Αλεξόπουλος (26′). Και αν θα περίμενε κάποιος να ρίξει στροφές ο Ηνίοχος στη συνέχεια, κάθε άλλο. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα επτά τέρματα και κάπως έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 14-0. Ένα χατ τρικ του Δημακόπουλου (31′, 32′ και 37′), ένα γκολ του Μάντη (35′) και άλλα δυο του Μπάτσα (33′ και 34′), ο οποίος επίσης σημείωσε χατ τρικ διαμόρφωσαν το τελικό 14-0.