Πιο εύκολα απ’ ό,τι αναμενόταν η Αθήνα ’90 πανηγύρισε το τρίποντο με αντίπαλο την ΑΕΛ Futsal στο κλειστό της Πολιτείας για την 19η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 8-1 και έφτασαν τους 34 βαθμούς, ενώ στους 16 έμειναν οι βυσσινί που ήταν ανταγωνιστικοί μονάχα στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Σίμος με πέναλτι και ο Σπανουδάκης έβαλαν τα δύο γκολ για το καλτσέτο στο πρώτο 20λεπτο, ενώ ο Καραμπίνας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για την ομάδα του θεσσαλικού Κάμπου. Το 2-1 άφηνε τα πάντα ανοικτά, αλλά στο β’ μέρος οι γηπεδούχοι φρόντισαν να διώξουν κάθε ερωτηματικό αναφορικά με τον τελικό νικητή της αναμέτρησης.

Το 3-1 σημειώθηκε με αυτογκόλ, για να αναλάβει δράση ο Σίμος, ο οποίος έκανε το 5-1 και σημείωσε χατ τρικ, ο Στάθης έγραψε το 6-1, ενώ ο χατ τρικ έκανε και ο Σπανουδάκης και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα για το καλτσέτο του Απόστολου Μπελτσίδη.

Αγωνίστηκε για τους γηπεδούχους το νέο μεταγραφικό απόκτημα ο Μπάρδης, ενώ τραυματίας ήταν ο Παούρης και τιμωρημένοι οι Ντάρλας και Ζιάκας.