Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Αγίας Παρασκευής, με την Σαλαμίνα να επικρατεί με 8-6 του Πηγάσου για την 18η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League και έφτασε τους 30 βαθμούς έναντι 13 των γηπεδούχων.

Οι νησιώτες του Διονύση Νικολακόπουλου προηγήθηκαν 3-0 στο πρώτο ημίχρονο και έβαλαν τις βάσεις για την τελική επικράτηση. Στο β’ μέρος, η ομάδα του Αυγουστίνου Κάτσαρη αντέδρασε, έδειξε πολύ καλό πρόσωπο, αλλά τελικά το τρίποντο κατέληξε στη Σαλαμίνα.

Με αυτογκόλ του Παναγόπουλου προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο 7′, για να σκοράρει ο Σινομάτι στο 16′ και ο Θανασάι στο 19′ για το 3-0.

Ο Κοκκινίδης στο 23′ μείωσε για τον Πήγασο, αλλά τρία λεπτά αργότερα βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα ο Τάνκας. Στο 27′ ο Ψαρούλης Α. πέτυχε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων, αλλά άμεσα ο Τάνκας έκανε το 5-2. Ο Παναγόπουλος στο 31′ έφερε εκ νέου την διαφορά στα δύο γκολ, αλλά ο Κοντογεώργης στο 32′ και στο 33′ έγραψε το 7-3.

Νέο γκολ του Παναγόπουλου στο 34′ για το 7-4, με χατ τρικ του Τάνκα έγινε το 8-4, αλλά ο Γιαννόπουλος στο 38′ και ο εξαιρετικός τερματοφύλακας Μοιρώτσος που παίζει και μέσα στο 39′ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.