Σε ένα ματς με χαρακτηριστικά ντέρμπι λόγω του ότι η μια ομάδα είναι από το Πέραμα και η άλλη από τη Σαλαμίνα, το Νέο Ικόνιο επικράτησε με 7-2 στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής στη Stoiximan.gr Futsal Super League. Δεν υπήρχε κανένα άγχος στο ματς λόγω του ότι αμφότερες έχουν σώσει την παρτίδα της παραμονής. Το Ικόνιο έφτασε τους 19 βαθμούς έναντι 13 των νησιωτών.

Οι γηπεδούχοι έκαναν ονειρεμένο ξεκίνημα και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Λιώση στο 4′, εντούτοις στο 9′ ισοφάρισε σε 1-1. Ένα λεπτό μετά ξανά ο Λιώσης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και στο 15′ ο Κουρκούτης έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα των Καρασάββα-Ζάχου. Το 3-1 ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο τέταρτο λεπτό του β’ ημιχρόνου, ο Κουρκούτης έκανε το 4-1, ο Γουρδομιχάλης μείωσε στο 26′, αλλά η συνέχεια ανήκε στο νεανικό σύνολο του Ικόνιου, το οποίο πέτυχε άλλα τρια τέρματα. Δυο γκολ έβαλε ο Γκεγκάι (29′, 37′) και ένα ο Μπάμπαλης (39′), διαμορφώνοντας το 7-2.