Μια ακόμη νίκη πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός στην 8η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League, με θύμα αυτή τη φορά τη Σαλαμίνα στο κλειστό της Πολιτείας. Οι πράσινοι του Απόστολου Μπελτσίδη επιβλήθηκαν 7-0, κάνοντας ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο με έξι τέρματα. Στους 19 βαθμούς είναι πλέον το τριφύλλι και στους έξι έμεινε η ομάδα του Χαράλαμπου Συντζανάκη.

Η Σαλαμίνα κρατούσε το 0-0 μέχρι το 16ο λεπτό και ο Παπαδόπουλος έλυσε τον γόρδιο δεσμό στα 3 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα από το φινάλε του πρώτου μέρους. Το 1-0 άφηνε τα πάντα ανοικτά, αλλά οι γηπεδούχοι φρόντισαν να δείξουν ποιος είναι το αφεντικό του αγώνα και… εκτόξευσαν την διαφορά, με τους φιλοξενούμενους να μην αντέχουν από ένα σημείο και έπειτα.

Ο Σίμος έκανε το 2-0 στο 22′, για να έρθει δυο λεπτά μετά ο Παπαδόπουλος να σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τρίτο της ομάδας του. Ύστερα από 1,5 λεπτό ο Ηλιάδης πήρε την… σκυτάλη και έκανε το 4-0 για τον Παναθηναϊκό. Πλέον, ο νικητής ήταν σίγουρος, αλλά το τριφύλλι συνέχισε το ίδιο δυνατά και πέτυχε άλλα τρία γκολ μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Ο Παπαδόπουλος έκανε χατ τρικ, εν συνεχεία ο Λιαρόπουλος έγραψε το 6-0 και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Ροντρίγκες και ενώ απέμεναν δέκα δευτερόλεπτα για τη λήξη.