Στις νίκες επέστρεψε ο Παναθηναϊκός μετά την ισοπαλία με το Νέο Ικόνιο την προηγούμενη αγωνιστική, επικρατώντας 8-2 του Φαλήρου στο κλειστό της Πολιτείας και έφτασε τους δέκα βαθμούς έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές στη Stoiximan Futsal Super League.

Οι γηπεδούχοι του Απόστολου Μπελτσίδη προηγήθηκαν 4-0 στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Δημήτρη Πολποτίνη μείωσε σε 5-2, αλλά μέχρι εκεί, δεν είχαν δυνάμεις για κάτι παραπάνω και το τριφύλλι έφτασε άνετα στην τελική επικράτηση, όντας άλλωστε και το φαβορί.

Ο Ασημακόπουλος ύστερα από 3 λεπτά αγώνα άνοιξε το σκορ, για να ακολουθήσει στο 8′ ο Σίμος και τέσσερα λεπτά μετά ο Ηλιάδης. Ο Σίμος με δεύτερο τέρμα του διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, ο Ντάρλας έγραψε το 5-0, αλλά ένα αυτογκόλ του Μπελτσίδη και ένα τέρμα του Τζέσυ έφεραν την διαφορά στα τρία τέρματα. Οι Ηλιάδης, Μπελτσίδης και Κάλκος πήραν την… σκυτάλη και ο Παναθηναϊκός επικράτησε εύκολα χωρίς να αγχωθεί.