Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Stoiximan Futsal Super League διατηρήθηκε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος πέρασε από το κλειστό του Βύρωνα, νικώντας 5-4 την Κόμπρα. Οι πράσινοι έφτασαν τους 34 βαθμούς, όσους έχει και η Αθήνα ’90, ενώ στους 23 έμειναν οι γηπεδούχοι που είχαν παράπονα από την διαιτησία και εκφράστηκαν μέσω της σελίδας τους στο Facebook.

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ με τον Σταυρακόπουλο στο 16΄ ενώ δύο λεπτά αργότερα ήρθε η σειρά του Ποσίνκοβιτς να πετύχει το πρώτο του γκολ με την πράσινη φανέλα και το 0-2 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν αρχικά σε 1-2 στο 22′ και στο 25′ κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα σε 2-2. Στο 29′, ο Β.Αυλωνίτης έβαλε και πάλι την ομάδα του Γιάννη Ζιαβα μπροστά σκορ σκορ με 2-3 και τρία λεπτά αργότερα ο Βλάχος διαμόρφωσε το 2-4.

Ο Ποσίνκοβιτς σφράγισε τη νίκη του «τριφυλλιού» στο 34′, καθώς πέτυχε το πέμπτο πράσινο τέρμα και οι γηπεδούχοι μείωσαν στα τελευταία λεπτά σε 4-5. Δυο τέρματα σημείωσε ο Λορέντζο και από ένα οι Ασημακόπουλος και Ορφανάκος για την ομάδα του Χάρη Γράψα.

Μετά τον αγώνα οι γηπεδούχοι ανέφεραν στο Facebook:

“Μετά από εξαιρετική εμφάνιση δεν τα κατάφερε η ομάδα μας σήμερα απέναντι στον Παναθηναικό. Το αποτέλεσμα του αγώνα 4-5.
Δεν χρησιμοποιούμε την λέξη ήττα αφού δεν αντιπροσωπεύει σε καμία περίπτωση την πραγματικότητα.

Υπήρξε ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος από τις διαιτητικές αποφάσεις. Συγκεκριμένα στο α ημίχρονο μας φόρτωσαν μέχρι το 8ο λεπτό με 5 φάουλ (τα 3 ανύπαρκτα), έτσι ώστε να μην μπορούμε να αμυνθούμε, και να γίνει μοιραία το 0-2, σκορ του α’ ημιχρόνου.

Όταν ισοφαρίσαμε 2-2 δόθηκε πέναλτι εναντίον μας, όταν βούτηξε σε “πισίνα” ο παίχτης του ΠΑΟ.

Δεν μας δόθηκε πεντακάθαρο πέναλτι σε χέρι παίχτη του ΠΑΟ. Το αποκορύφωμα οκτώ δευτερόλεπτα πριν το τέλος οι διαιτητές βάφτισαν έμμεσο φάουλ το έκτο φάουλ του ΠΑΟ για να μην δοθεί 10μετρο πέναλτι και ισοφαρίσουμε!!!

Ο Σύλλογος μας αγωνίζεται τίμια μέσα στις 4 γραμμές των γηπέδων για 10 συνεχόμενα έτη στη σάλα. Το σημερινό για εμάς δεν είναι αποδεκτό. Φυσικά δεν αναμένουμε να βελτιωθεί κάτι…όπως και πολλά άλλα….

Συγχαρητήρια στην ομάδα και τον προπονητή μας. Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν οι Λορέντζο ⚽️⚽️, Ασημακοπουλος ⚽️, Ορφανακος ⚽️”.