Το 6Χ6 έκανε στο φετινό πρωτάθλημα της Stoiximan Futsal Super League η ΑΕΚ. Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, η Ένωση επικράτησε με 8-2 της Κόμπρας στο κλειστό του Καματερού και συνεχίζει να είναι μόνη πρώτη με το απόλυτο των νικών. Στον αντίποδα, οι Βυρωνιώτες έμειναν στους δυο βαθμούς και βρίσκονται στην τελευταία θέση.

Και όμως, το τελικό σκορ… ξεγελάει αρκετά, διότι η Κόμπρα ήταν αρκετά ανταγωνιστική ως τα μέσα περίπου του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά δεν άντεξε να μείνει μέσα στο ματς ως το τέλος και η διαφορά μεγάλωσε. Πάντως, αυτό δεν μειώνει την προσπάθεια που κατέβαλε, έχοντας μια αξιοπρεπή εικόνα στον αγωνιστικό χώρο.

Μάλιστα, οι νεοφώτιστοι του Σταύρου Ράπτη προηγήθηκαν μόλις στο έκτο λεπτό με τον Χούντσι, αλλά ο Μάνος ισοφάρισε στο 10′. Τρία λεπτά μετά ήρθε η ανατροπή με αυτογκόλ έπειτα από προσπάθεια του Ταρνανίδη, ενώ στο 15′ ο Ντάτης έγραψε το 3-1, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Η Κόμπρα δεν τα παράτησε, πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Κόγκα (26′), μειώνοντας στο ένα την διαφορά, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Από εκείνο το σημείο και μετά, η Ένωση ανέβασε στροφές, πετυχαίνοντας άλλα πέντε γκολ. Στο 27′ ο Πάνου έκανε το 4-2, ακολούθησε τέρμα του Καρύδα, με τον Ντάτη (εις διπλούν) και τον Καρύδα να διαμορφώνουν το τελικό 8-2.

Οι φιλοξενούμενοι δεν προσδοκούσαν βαθμό ή βαθμούς σε αυτό το ματς, εντούτοις έδωσαν ό,τι είχαν και αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κατέβαλαν.