Ήταν το μεγάλο φαβορί ευθύς εξ αρχής και το επιβεβαίωσε με εμφατικό τρόπο ο Δούκας. Για την 8η αγωνιστική της Stoiximan.gr Futsal Super League, ο πρωταθλητής επιβλήθηκε 8-0 της Καλλιθέας στο κλειστό του ΔΑΪΣ και επανήλθε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά την βαριά ήττα από την ΑΕΚ (7-1).

Οι «μπλε» τελείωσαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όπου είχαν σκοράρει τα έξι από τα οκτώ τους τέρματα. Οι παίκτες του Γιάννη Μοστριού δεν ήθελαν επουδενί να μπλέξουν σε περιπέτειες και τελείωσαν με συνοπτικές διαδικασίες το ματς απέναντι στην ομάδα του Σταύρου Μαυράκη.

Οι Σταυρακόπουλος και Μάλοβιτς πέτυχαν από δυο γκολ και ξεχώρισαν στο σκοράρισμα για τον Δούκα, ενώ από ένα σημείωσαν οι Καραβίδας, Αγγελίνας, Συκαράς και Κωνσταντίνου. Ο πρωταθλητής έφτασε τους 16 βαθμούς και πλησίασε στους τρεις βαθμούς την ΑΕΚ, ενώ είναι στο -6 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

Το ματς δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική, ενώ χαρακτηριστικό είναι πως ντεμπούτο έκανε ο τερματοφύλακας, Πασχάλης Ξανθός, για τον Δούκα, ο οποίος αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο και όσο έπαιξε, δεν παραβιάστηκε η εστία του.

Εύκολο τρίποντο για τον Δούκα, ο οποίος κοιτάζει τις επόμενες υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα και το πώς θα καταφέρει να συνεχίσει μόνο με νίκες για να πλησιάσει τις ομάδες που προπορεύονται. Όσο για την Καλλιθέα, έμεινε στους έξι πόντους, αλλά έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.