Τους οκτώ βαθμούς στο πρωτάθλημα της Stoiximan Futsal Super League έφτασε η Κόμπρα του Χάρη Γράψα μετά το νικηφόρο πέρασμά της από τη Σαλαμίνα με 4-3 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής. Ένα τρίποντο – βάλσαμο κόντρα σε ένα πολύ δυνατό σύνολο και μάλιστα μέσα στο πάντα δύσκολο “Νίκος Γραμματικός”.

Ο Χατζηφωτίο άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Διονύση Νικολακόπουλου, με τον Τσατσούλη να κάνει το 1-1 για την ομάδα του Βύρωνα. Ο Ζότο έβαλε εκ νέου μπροστά τους νησιώτες και αυτό ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους. Όλα βέβαια παρέμεναν ρευστά και ανοικτά για το δεύτερο ημίχρονο, όπου ήρθε… τούμπα το παιχνίδι.

Ο Μπάτσα ισοφάρισε σε 2-2 και ο Φωτόπουλος έβαλε μπροστά για πρώτη φορά την Κόμπρα. Ο Χατζηφωτίου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στα 5 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα από το φινάλε, ενώ ο Τρουλιτάκης έκανε το 4-2 με σουτ από το ένα τέρμα στο άλλο και ενώ η Σαλαμίνα έπαιζε με πέμπτο παίκτη για να ισοφαρίσει.

Ο Φιλίππου με πέναλτι μείωσε σε 4-3, το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Οι γηπεδούχοι έμειναν στους έξι βαθμούς, τους οποίους μάλιστα πήραν σε εκτός έδρας παιχνίδια.

Photo Credits: COBRA AFC Facebook