Ένα πολύ σπουδαίο τρίποντο πανηγύρισε η Επίλεκτη Ακαδημία Αθηνών απέναντι στον Ηνίοχο σε εξ αναβολής αγώνα για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος σάλας. Οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν 3-2 και έκαναν άλμα παραμονής, δυσκολεύοντας πάρα πολύ την προσπάθεια των φιλοξενούμενων, που παραμένουν χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Οι δυο ομάδες θα συναντηθούν εκ νέου στις 8/12 για το μεταξύ τους ματς στο πλαίσιο του β’ γύρου της Stoiximan.gr Futsal Super League και εκεί θα λύσουν τις διαφορές τους, διότι το ματς ήταν επεισοδιακό στο κλειστό «Χολίδης».

Στο αμιγές αγωνιστικό κομμάτι, στο πρώτο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδας σκόραρε στο 5′ με τον Κοντό και το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου 20λεπτου. Αμυντικά η Elite δεν επέτρεψε πολλές ευκαιρίες στον Ηνίοχο, ενώ μπροστά είχε φάσεις και για περισσότερα τέρματα.

Στο β’ μέρος και συγκεκριμένα στο 27′, σκόραρε ο Βλυσσίδης για την Elite και ο Φωτόπουλος για τον Ηνίοχο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 2-1. Ο Αλεξανδρόπουλος στο 34′ έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην Ακαδημία, για να μειώσει σε 3-2 ο Σταματέλος (39′), το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

Από ‘κει και πέρα, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Σιδηρόπουλος του Ηνίοχου στο δεύτερο ημίχρονο, όπως και ο βοηθός προπονητή της ομάδας για διαμαρτυρία. Επίσης, βάσει του φύλλου αγώνα, ο Φωτόπουλος του Ηνίοχου φέρεται να χτύπησε με δυνατή κλωτσιά την πόρτα του γραφείου των διαιτητών.

Ο Ηνίοχος είχε παράπονα από την διαιτησία και μένει να δούμε τι θα συμβεί σε λίγες ημέρες, όταν οι δυο ομάδες θα ανταμώσουν και πάλι, αυτή την φορά στην έδρα του Ηνίοχου, ο οποίος θα παίξει τα… ρέστα του στο κυνήγι της παραμονής στη μεγάλη κατηγορία.