Σπουδαίο ματς διεξήχθη στο κλειστό της Παρασκευής ανάμεσα στον Πήγασο Αγίας Παρασκευής και τον Ερμή Ζωγράφου για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Stoiximan Futsal Super League, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 3-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με δύο τέρματα διαφορά, κρατούσαν τη νίκη στο τσεπάκι τους, αλλά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να σώσουν την παρτίδα και να πάρουν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας,

Η ομάδα του Αυγουστίνου Κατσαρή προηγήθηκε στο 10′ με τον Μαντούβαλο και τρία λεπτά ο Σούλης έγραψε το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Καλό μαξιλαράκι για τον Πήγασο, αλλά απέναντι ήταν μια έμπειρη και ποιοτική ομάδα όπως αυτή του Θανάση Τσακανίκα.

Ο Κολέντζος μείωσε για τον Ερμή, αλλά ο Κάρμης με πέναλτι έφερε και πάλι την διαφορά στα δύο γκολ και ο Πήγασος έδειχνε να είναι κοντά στο τρίποντο. Ο Τσακανίκας έβαλε και 5ο παίκτη, προκειμένου να τα παίξει όλα για όλα και δικαιώθηκε. Ο Βλάχος στο  39′ μείωσε στο γκολ και στο 40′ σε μια παράλληλη μπαλιά ο Καπρής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 3-3.

Ένα πολύ όμορφο και συναρπαστικό παιχνίδι, με τον Ερμή να έχει δοκάρια και να χάνει αρκετές ευκαιρίες, ο Πήγασος έπαιξε πολύ καλά την κόντρα, βρέθηκε μια ανάσα από το τρίποντο και έδειξε πως θα αποτελέσει πολύ σκληρό καρύδι φέτος, ειδικά στην έδρα του. Τραυματίστηκε ο Λ. Αλεξόπουλος στο φινάλε του πρώτου μέρους.