Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Ερμή Ζωγράφου, προκειμένου να πανηγυρίσει την 5η νίκη του σε εννέα αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Stoiximan.gr Futsal Super League και “θύμα” του έπεσε η Κόμπρα.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν εύκολα με 9-3 και το παιχνίδι έλαβε ουσιαστικά τέλος από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν με 6-0. Ο Ερμής ήταν καταιγιστικός και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ομάδα του Βύρωνα, φτάνοντας πολύ εύκολα στους τρεις βαθμούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι νεοφώτιστοι προσπάθησαν να παίξουν καλύτερα, ήταν πιο ανταγωνιστικοί, το επιμέρους σκορ ήταν 3-3, αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν στο ελάχιστο την ομάδα του Ζωγράφου, που πανηγύρισε ένα άνετο τρίποντο, φτάνοντας τους 15 βαθμούς και διαγράφοντας μια σταθερή πορεία από το ξεκίνημα της σεζόν.

Όσο για την Κόμπρα, δεν βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή αγωνιστική κατάσταση το τελευταίο διάστημα και έχει μείνει στους έξι βαθμούς με δυο νίκες στις πρώτες αγωνιστικές. Έκτοτε, μετράει σερί αρνητικά αποτελέσματα, έστω και αν σε κάποια ματς στάθηκε καλά και πάλεψε για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.