Χωρίς νικητή έληξε το φιλικό της Εθνικής μας ομάδας με την Ολυμπιάδα, που διεξήχθη στην Αγία Παρασκευή. Δυο ημέρες μετά το 3-2 απέναντι στην Κ-19 του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, η γαλανόλευκη ήρθε 1-1 με την ομάδα του Πάνου σε φιλικό προετοιμασίας ενόψει και των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Στο πρώτο ημίχρονο η Εθνική άνοιξε το σκορ με 6μετρο πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σταυρακόπουλος, απέκρουσε ο Στόλης, αλλά στην επαναφορά ο ποδοσφαιριστής του Δούκα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Η ισοφάριση ήρθε στο β’ μέρος από τον Φλώρο με εκτέλεση έμμεσου φάουλ, σε ένα ματς που διήρκησε δυο μικτά 35λεπτα, με πέντε λεπτά διακοπή στο ημίχρονο.

Έγινε ένα αρκετά καλό ματς, πίεζαν και οι δυο ομάδες σε όλο το γήπεδο, η Ολυμπιάδα έβγαλε καλή αντίσταση, ενώ η Εθνική μας είχε καλές φάσεις, ειδικά με τον Μάνο και τον Ντάρλα.

Στα τελευταία δυο λεπτά, η Ολυμπιάδα έπαιξε με πέμπτο παίκτη, με τους γηπεδούχους να χρησιμοποιούν και ποδοσφαιριστές που δεν έχουν πολύ χρόνο συμμετοχής στα ματς. Για την ομάδα της Αγίας Παρασκευής ήταν ένα δυνατό τεστ ενόψει Δούκα.