Στο κλειστό “Αντώνης Φώτσης” στα Ιλίσια διεξήχθη μια ματσάρα ανάμεσα στο Φάληρο και τον Ερμή Ζωγράφου, με τους… τυπικά γηπεδούχους να χάνουν με 5-3 από τους κυπελλούχους της περασμένης αγωνιστικής περιόδου.

Μάλιστα, η ομάδα του Θανάση Τσακανίκα έκανε την ανατροπή του σκορ στα τελευταία οκτώ λεπτά και κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι σε αυτή του Δημήτρη Πολποτίνη.

Ο Ερμής προηγήθηκε με 1-0, αλλά το Φάληρο έφερε… τούμπα τα δεδομένα και προηγήθηκε με 3-1. Μάλιστα, μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο έχοντας το προβάδισμα και έδειχνε ότι ήταν σε θέση να πάρει κάτι απ’ αυτό το ματς και να μπει δυνατά στο πρωτάθλημα της Stoiximan Futsal Super League.

Εντέλει, ο Ερμής κατάφερε να κάνει δυνατό φίνις και να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Το Φάληρο έδειξε ότι θα πουλήσει ακριβά το τομάρι του στο γήπεδο.

Οι Αδαμίδης, Κοροβέσι και Κοντός ήταν οι σκόρερ για το Φάληρο, ενώ στον αντίποδα ο Τσέπας ήταν αυτό που πέτυχε το πρώτο γκολ, δυο είχε ο Μάντης και από ένα οι Αγγελίνας και Αλευράς. Χορταστικό το θέαμα, σούπερ διακύμανση και αναμφίβολα ανοίγει η όρεξη στους φίλους του αθλήματος που “διψάει” για θέαμα.