Με το… δεξί μπήκε στον 7ο προκριματικό όμιλο του UEFA Futsal Champions League η Encamp από την Ανδόρρα, η οποία στο εναρκτήριο ματς στο κλειστό του ΔΑΪΣ με αντίπαλο τον ΑΠΟΕΛ κατάφερε να επικρατήσει 2-1 και να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο στη μάχη της πρώτης θέσης. Όσο για τους Κύπριους, τα πράγματα έγιναν δύσκολα.

Mάλιστα, ο ΑΠΟΕΛ ήταν αυτός που μπήκε σε θέση οδηγού στο 9′ με τον Βασιλείου, αλλά η χαρά κράτησε λίγα λεπτά. Στο 12′ ήρθε η απάντηση για την ομάδα από την Ανδόρρα με τον Άλβες, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Όλα ήταν ανοικτά για το δεύτερο 20λεπτο, όπου “μίλησε” ο Σαβιόλα.

Ο Αργεντινός θρύλος του ποδοσφαίρου, ο οποίος παίζει πλέον ποδόσφαιρο σάλας, ήταν αυτός που έμελλε να ορίσει τη μοίρα του αγώνα στο 26′, κάνοντας το 2-1 για την Encamp, αποτέλεσμα που έμεινε ως το φινάλε της αναμέτρησης. O “Κούνελος” όπως είναι το προσωνύμιό του, έβαλε τη “σφραγίδα” του στη νίκη της ομάδας του.