Πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό 6-4, η Ολυμπιάδα νίκησε την Καλλιθέα στην Αγία Παρασκευή για την 17η αγωνιστική της Stoiximan.gr Futsal Super League και έφτασε τους 23 βαθμούς, παραμένοντας στην 6η θέση, ενώ η Καλλιθέα έμεινε στους 13, συνεχίζοντας τη μάχη για την παραμονή στη μεγάλη κατηγορία και την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3-1 στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Λουίς Κουρμπέλο μείωσε σε 3-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς, αλλά στη συνέχεια η Σάντα ανέβασε “στροφές”, πήρε εκ νέου τα ηνία, έχασε πολλές ευκαιρίες και το τελικό 6-4 φαντάζει δίκαιο βάσει της εικόνας των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Η Καλλιθέα έβαλε ένα 10μετρο και έχασε ένα ακόμη, ενώ 10μετρο έχασε και η Ολυμπιάδα, η οποία στα τελευταία τέσσερα λεπτά έπαιξε με 5ο παίκτη για δοκιμή. Μπορεί η διαφορά να ήταν δυο γκολ, όμως οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και έφτασαν δίκαια στους τρεις βαθμούς απέναντι στην ομάδα των Νοτίων Προαστίων.

Για την Ολυμπιάδα ο καλύτερος ήταν ο Φλώρος με τρία γκολ, ενώ για την Καλλιθέα ο Σινομάτι βρήκε δυο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα. Οι Τσατσούλης, Τσίνας και Αλεξόπουλος έβαλαν τα άλλα γκολ για την ομάδα της Αγίας Παρασκευής και για τους φιλοξενούμενους σκόραραν και οι Σαραμίδης και Ρίκιτς.