Σπουδαία εμφάνιση και νίκη απέναντι στον Ηνίοχο πανηγύρισε η Επίλεκτη Ακαδημία Αθηνών στο πλαίσιο της 13ης εμβόλιμης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Futsal Super League. Η ομάδα του Δημήτρη Κουνταρδά επιβλήθηκε με 6-3 στο Χολίδειο και έφτασε τους 12 βαθμούς, ενώ αυτή του Διονύση Νικολακόπουλου παρέμεινε στους 18 και είναι 6η.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό με δυνατό δεξί σουτ του Μπεγκάι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τριαντάφυλλου. Ονειρεμένο ξεκίνημα για τον Ηνίοχο, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Στο 14′, ο Κυριακίδης ελίχθηκε υπέροχα από τα αριστερά, πλάσαρε ιδανικά από πλάγια θέση και ισοφάρισε 1-1 για την Elite. Στο 17′ όμως, ο Μπεγκάι εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά και ο Αγγελίνας με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έβαλε εκ νέου μπροστά την ομάδα του.

Στο 7′ του δευτέρου ημιχρόνου, ο Κυριακίδης έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Νόνας με πλασέ ισοφάρισε 2-2 για τους γηπεδούχους. Δυο λεπτά μετά μάλιστα, ο Γκαβαλάρης έφερε τούμπα το ματς για την Elite με προβολή. Δευτερόλεπτα μετά με δεκάμετρο πέναλτι ο Νόνας νίκησε τον Χαραλαμπόπουλο και έκανε το 4-2. Η απάντησε ήρθε άμεσα για τον Ηνίοχο με το σουτ του Θεοδωρόπουλο, το οποίο βρήκε πάνω σε αντίπαλο σώμα και κατέληξε στα δίχτυα, όμως με τη σέντρα έγινε και το 5-3.

Ο Αδαμίδης με σουτ από την περιοχή της ομάδας του 4 δευτερόλεπτα πριν το φινάλε του αγώνα και ενώ ο Ηνίοχος έπαιζε με πέμπτο παίκτη, διαμόρφωσε το τελικό 6-3 για την Ακαδημία, η οποία πανηγύρισε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο.