Μπορεί η Κόμπρα να ήταν το φαβορί στον αγώνα με τη Λάρισα, εντούτοις η ομάδα του θεσσαλικού Κάμπου στάθηκε εξαιρετικά και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το κλειστό του Βύρωνα στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Stoiximan Futsal Super League.

Ο Τσιρογιάννης ήταν αυτός που έβαλε σε θέση οδηγού τους νεοφώτιστους στο 6′, αλλά η χαρά δεν κράτησε πολύ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ήρθε η ισοφάριση με αυτογκόλ του Νεράντζη.

Παρ’ όλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Λιλολάρι στο 10′ και το 1-2 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Η Λάρισα ζήτησε και ένα πέναλτι στη συνέχεια στον Μαυρομμάτη. Να τονιστεί πως παράπονα από τη διαιτησία έχουν και οι γηπεδούχοι.

Ο Τσουμάκης στο 23′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια και πλέον υπήρχε πολύς χρόνος, αλλά δεν σημειώθηκε άλλο τέρμα μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης. Στους εννέα βαθμούς έφτασε η γηπεδούχος ομάδα, στους τέσσερις η Λάρισα Futsal.