“Do or die” ήταν ο δεύτερος προημιτελικός του πρωταθλήματος της Stoiximan Futsal Super League για την Κόμπρα, η οποία επικράτησε με 3-1 στην παράταση του Ερμή Ζωγράφου και μείωσε σε 2-1 τη μεταξύ τους σειρά.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν περιθώριο για ήττα και πλέον η σειρά μεταφέρεται στα Ιλίσια, όπου είτε θα έχουμε πρόκριση της ομάδας του Θανάση Τσακανίκα είτε ισοφάριση από αυτή του Χάρη Γράψα.

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Τσέπα, για να ισοφαρίσουν οι Βυρωνιώτες με τον Κατσούλα λίγο πριν το τέλος (στην φάση ενεπλάκη και ο Αγγελίνας.

Η αναμέτρηση οδηγήθηκε στον εξτρά χρόνο, με τον Κουτσογιάννη να βάζει μπροστά την Κόμπρα νωρίς και τον Τσατσούλη να γράφει το 3-1, το οποίο έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Η Κόμπρα στον επίσημο λογαριασμό της στο Facebook κάνει λόγο για ένα πέναλτι που δεν της δόθηκε, αναφέροντας: “Στην κανονική διάρκεια και προς το τέλος της αναμέτρησης δεν δόθηκε πεντακάθαρο πέναλτι όταν ποδοσφαιριστής του Ερμή ως άλλος τερματοφύλακας απέκρουσε στην γραμμή! Ας ελπίσουμε να μην επαναληφθεί κάτι παρόμοιο στην συνέχεια της σειράς και να προκριθεί η ομάδα που αξίζει”.