Ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα που ως τώρα δεν έχει πάρει βαθμό σε έξι αγωνιστικές στη Stoiximan Futsal Super League, αλλά στην Αγία Παρασκευή πάλεψε αρκετά για να κάνει… σεφτέ. Εντέλει, ο Πήγασος ήταν αυτός που πανηγύρισε το πολυπόθητο τρίποντο με 3-2 και έφτασε τους επτά βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας και δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες, αλλά δεν τις εξαργύρωσαν σε γκολ. Στον αντίποδα, οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν πολύ καλά, είχαν τις δικές τους στιγμές, αλλά οι λεπτομέρειες έκριναν τον τελικό νικητή. Η ομάδα του Αυγουστίνου Κατσαρή δεν βρέθηκε ποτέ πίσω στο σκορ και δίκαια πανηγύρισε.

Ο Δ. Αλεξόπουλος στο 12′ έκανε το 1-0 με τον Βλυσσίδη να ισοφαρίζει για τον Ολυμπιακό. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Ο Σουλής στο 23′ έγραψε το 2-1 και ο Καπρής στο 34′ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Βλυσσίδης απάντησε άμεσα και μείωσε στο γκολ. Ο Ολυμπιακός έπαιξε με πέμπτο παίκτη, κυνηγώντας την ισοφάριση, αλλά δεν τα κατάφερε μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης. Ήταν πάντως ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι και αξίζουν συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για την προσπάθειά τους.