Τον τίτλο του φαβορί δικαιολόγησε ο περσινός νταμπλούχος Δούκας, ο οποίος για την πρεμιέρα της Stoiximan Futsal Super League επικράτησε 9-0 της νεοφώτιστης Λάρισας στο κλειστό του Κορυδαλλού.

Οι (τυπικά) γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και έφτασαν δίκαια στο τρίποντο, αφού άλλωστε τις δύο ομάδες χωρίζει απόσταση τόσο στο κομμάτι της εμπειρίας όσο και της ποιότητας. Η ομάδα του θεσσαλικού Κάμπου φιλοδοξεί πάντως να αφήσει το “στίγμα” της και να πραγματοποιήσει μια δυνατή σεζόν.

Οι Μανίκος και Λιλολάρι είχαν δύο δοκάρια για τη Λάρισα, η οποία είχε και τέσσερα χαμένα τετ α τετ. Το τελικό σκορ φαντάζει βαρύ, αλλά οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν όσο καλύτερα μπορούσαν, δεδομένου ότι έπαιζαν για πρώτη φορά στη μεγάλη κατηγορία και έπρεπε να αντιμετωπίσουν ένα φαβορί για τον τίτλο.

Ο Κοντογεώργης στο 3′ έκανε το 1-0, για να ακολουθήσει στο επόμενο λεπτό το δεύτερο γκολ του Δούκα με τον Καραβίδα. Οι Βίκτορ Βιέρα και Γρηγοράκης στο 16′ και το 17′ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0, για να κλείσει το ημίχρονο με το γκολ του Σεΐτι.

Ο Ντα Σίλβα Περέιρα πήρε την σκυτάλη και σημείωσε τα επόμενα δύο γκολ των μπλε με τον Ντα Σίλβα Περέιρα (23′ και 31′), το 8-0 έγινε με το δεύτερο γκολ του Σεΐτι και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με τον Βινίσιους.

Photo Credits: Φίλοι Ποδοσφαίρου Σάλας – Futsal Λάρισας