Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Stoiximan Futsal Super League πανηγύρισε ο Δούκας, ο οποίος στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής επιβλήθηκε με 7-1 της έκπληξης της προηγούμενης σεζόν, του Νέου Ικόνιου, στο κλειστό του ΔΑΪΣ.

Σαφώς πιο έτοιμη η ομάδα του Κώστα Ρούπτσου, αποδεικνύει στο γήπεδο ότι είναι η Νο1 διεκδικήτρια του τίτλου. Ο μεγάλος στόχος των μπλε είναι να υπερασπιστούν τα κεκτημένα τους και έχουν μπει φουριόζοι. Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Περάματος ηττήθηκε για δεύτερο στη σειρά ματς και ψάχνει ακόμα τα πατήματά του.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 χάρη στα γκολ των Κονδυλάτου και Φλώρου, με τον Δριβάκο να μειώνει για το Ικόνιο. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, οι Σεΐτι και Τσίνας νίκησαν τον Μουντούρη, ανεβάζοντας την διαφορά στα τρία γκολ. Το νερό είχε μπει στ’ αυλάκι για τον ΑΣΕΔ, προκειμένου να φτάσει στο τρίποντο.

Στο β’ 20λεπτο ο Δούκας σημείωσε άλλα τρία τέρματα και κάπως έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 7-1. Σκόρερ ήταν οι Βινίσιους, Σεΐτι και Φλώρος, με τους φιλοξενούμενους να μην έχουν τις δυνάμεις να αντιδράσουν και να κοιτάξουν στα μάτια τον πρωταθλητή.