Ο Παναθηναϊκός συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματά του στο πρωτάθλημα της Stoiximan.gr Futsal Super League, εποικρατώντας 2-6 του Νέου Ικόνιου, διατήρησε το αήττητό του έπειτα από 17 αγωνιστικές και παραμένει μόνος πρώτος στο βαθμολογικό πίνακα.

Η ομάδα του Απόστολου Μπελτσίδη έφτασε τους 49 βαθμούς, την ώρα που αυτή του Θανάση Ζάχου έμεινε στους 18, μετρώντας έξι νίκες και έντεκα ήττες. Είναι αξιοσημείωτο ότι οι γηπεδούχοι δεν έχουν ούτε μια ισοπαλία στο πρωτάθλημα.

To τριφύλλι προηγήθηκε 1-2 στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο το Νέο Ικόνιο ήταν ανταγωνιστικό, έχοντας ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1. Στο β’ μέρος όμως, ο Παναθηναϊκός ξέφυγε αρχικά με 1-5, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά το τρίποντο, με το τελικό 2-6 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δυο ομάδων. Στο δεύτερο 20λεπτο άνοιξε το ματς για τους πράσινους και νίκησαν εύκολα.

Δυο γκολ πέτυχε ο Μπάμπης (νέο απόκτημα) για τον Παναθηναϊκό και από ένα οι Ντάρλας, Γκαϊφύλλιας, Παούρης και Μπελτσίδης. Οι Χατζόπουλος και Κοντογεώργης σκόραραν για το Νέο Ικόνιο. Οι πράσινοι θέλουν να παραμείνουν στην κορυφή, προέρχονταν από το διπλό απέναντι στον Δούκα και φέτος δείχνουν ένα πρόσωπο σταθερό και αξιόπιστο, το οποίο όμως θα πρέπει να συνεχίσουν και στα playoffs.