Η Ολυμπιάδα διεκδικεί την 3η θέση στην κανονική περίοδο και ήθελε όσο τίποτα να περάσει χωρίς απώλειες από το “Μελίνα Μερκούρη” κόντρα στο νεοφώτιστο Ρέθυμνο, που παλεύει να αποφύγει την τελευταία θέση και τον απευθείας υποβιβασμό. Η Σάντα τα κατάφερε με το εμφατικό 7-0 και έφτασε τους 42 βαθμούς.

Η ομάδα του Παναγιώτη Μπαλάφα ήταν ανώτερη στο παιχνίδι, προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο, πέτυχε άλλα πέντε τέρματα στο δεύτερο και έφτασε στο τρίποντο χωρίς να ανησυχήσει. Το Ρέθυμνο εξακολουθεί να δίνει τη μάχη παραμονής, έμεινε στους τέσσερις βαθμούς, όσους έχει και η Καλλιθέα και το θρίλερ συνεχίζεται.

Ο Φλώρος πέτυχε δυο γκολ για τη Σάντα και από ένα οι Τσατσούλης, Τρουλιτάκης Δ., Οικονομίδης, Τσίνας, Αλεξόπουλος Δ. Η Ολυμπιάδα πήρε ένα ματς που έπρεπε να πάρει και θα προσπαθήσει να κλείσει την κανονική περίοδο με νικηφόρα αποτελέσματα, προτού μπει στη μάχη των playoffs.