Με εμφατικό τρόπο ήρθε το πρώτο φετινό τρίποντο στο πρωτάθλημα για την Κόμπρα. Η ομάδα του Σταύρου Ράπτη έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση στο κλειστό του Βύρωνα απέναντι στην Σαλαμίνα του Χαράλαμπου Συντζανάκη και επιβλήθηκε με το εντυπωσιακό 6-0. Οι νησιώτες γνώρισαν την δεύτερη ήττα τους και μάλιστα συνεχόμενη.

Η Κόμπρα ήταν καλύτερη σε όλο τον αγώνα, αμυντικά πήρε άριστα, ενώ και στην επίθεση υπήρξε απόλυτη ισορροπία. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-0, ενώ στο δεύτερο 20λεπτο οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα τρία τέρματα και έφτασαν απολύτως δίκαια στο τρίποντο. Η Σαλαμίνα δεν ήταν καλή και δεν εδικαιούτο κάτι παραπάνω.

Έξι διαφορετικούς σκόρερ είχαν οι Βυρωνιώτες στον αγώνα. Συγκεκριμένα, τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα βρήκαν οι Κατσούλας, Τρουλιτάκης, Μπάτσας, Αλεξόπουλος, Χούντσι και Μουντοκαλάκης. Η Κόμπρα θα επιδιώξει να “πατήσει” πάνω σε αυτό το αποτέλεσμα και να αποκτήσει μομέντουμ για τη συνέχεια, ενώ η Σαλαμίνα θέλει να επανέλθει άμεσα σε νικηφόρα τροχιά.