Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι της Κόμπρας με τον Ηνίοχο για την 15η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 13 βαθμούς και έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, αυτό με τον Δούκα την προσεχή Πέμπτη (27/1) στο κλειστό του Βύρωνα. Στους έξι βαθμούς έφτασαν οι γαλάζιοι που βρέθηκαν μια ανάσα από το τρίποντο που θα τους έδινε τεράστια ώθηση στη μάχη της παραμονής. Αυτή την στιγμή βρίσκονται στο +2 από τον τελευταίο Πήγασο Αγίας Παρασκευής.

Πολύ κλειστό ματς, με τις δυο ομάδες να φυλάσσουν πολύ καλά τα μετόπισθέν τους. Το ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ και έτσι κύλησε ο αγώνας και στο μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου 20λεπτου. Οι φιλοξενούμενοι του Σταύρου Μαυράκη στάθηκαν πολύ καλά κόντρα σε έναν σκληροτράχηλο αντίπαλο όπως είναι η ομάδα του Σταύρου Ράπτη, αμυντικά πήραν άριστα και στο 33′ κατάφεραν να προηγηθούν με τον Μαυράκη, δείχνοντας έτοιμοι να πάρουν μια σπουδαία νίκη.

Στο 38′ όμως ο Παντελάτος σημείωσε ένα απίθανο γκολ και ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο έμελλε να μείνει μέχρι να ακουστεί η κόρνα της λήξης. Η Κόμπρα ήθελε τη νίκη, αλλά δεν κατάφερε να την πάρει, ενώ στον αντίποδα ο Ηνίοχος έκανε μια από τις καλύτερες φετινές του εμφανίσεις του και έδειξε πως έχει “αδικήσει” ο ίδιος τον εαυτό του. Πάντως, δείχνει έτοιμος να παλέψει μέχρι τέλους για να σώσει την… παρτίδα και να μείνει στη μεγάλη κατηγορία και την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο.