Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η χρονιά για την ΑΕΚ που επικράτησε με 10-0 της Σαλαμίνας για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League. Η «Ένωση» παραμένει στην κορυφή με το απόλυτο των νικών και έφτασε τους 39 βαθμούς.

Το παιχνίδι ήταν μονόλογος για την ΑΕΚ, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Γούση να ανοίγει το σκορ στο 3ο λεπτό, τον Μάνο να κάνει το 2-0 στο 10’, ενώ 4 λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Κάρμη να σκοράρει. Λίγο πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, ο Δελαπόρτας έκανε το 4-0.

Η συνέχεια ήταν καταιγιστική, καθώς το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ του Ντάτη στο 22’, όπου ήταν η αρχή για το χατ τρικ που πέτυχε (σκόραρε ξανά στο 30’ και 31’). Από ένα γκολ πέτυχαν και ο Παπακώστας στο 24ο λεπτό και ο Πάνου στο 32’ και ο Γούσης διαμόρφωσε το τελικό 10-0.

ΑΝΑΒΟΛΗ ΣΤΟ ΚΟΜΠΡΑ – ΔΟΥΚΑΣ

Εξάλλου, ο αγώνας της Κόμπρας με τον Δούκα στο κλειστό του Βύρωνα δεν διεξήχθη εξαιτίας κρουσμάτων κορονοϊού και θα οριστεί εκ νέου σε άλλη διαθέσιμη ημερομηνία. Η πανδημία και η έξαρση της μετάλλαξης Όμικρον δεν θα μπορούσε να αφήσει ανεπηρέαστο και το ποδόσφαιρο σάλας.